razembezpieczniej.pl pomoże Ci w zdobyciu szczytów rozpoznawalności

Przeczytaj o naszych autorach

Układ zawieszenia - o czym musisz pamiętać?

Agnieszka Jasińska 2019-04-08 0 komentarzy
Wpis

Komfort jazdy, bezpieczeństwo, a do tego stosunkowo niskie zużycie paliwa. Praktycznie każda osoba kupująca samochód, niezależnie czy jest on nowy, czy z rynku wtórnego, bardzo dużą uwagę przykłada właśnie do tych cech. Często w takich przypadkach zupełnie pomija się układ zawieszenia, jako ten element, który także poprawia komfort, bezpieczeństwo, ale i wpływa właśnie na ekonomię jazdy. To jednak błędne myślenie, gdyż elementy, których nie widać tak na pierwszy rzut oka, także mają ogromne znaczenie.

Teoretycznie można oczywiście zamontować koła do konstrukcji całego pojazdu na sztywno. Byłby to jednak samochód, którym dałoby się jeździć po idealnie równych drogach, na których nie byłoby żadnego zakrętu. Zawieszenia samochodowe to nierzadko skomplikowane konstrukcje, które odpowiedzialne są między innymi za:

  • dokładne wybieranie nierówności i amortyzowanie, co zwiększa komfort;
  • stałe dociskanie kół do podłoża (bezpieczna jazda to taka, przy której koło w każdych warunkach zachowuje pełny kontakt z drogą);
  • równoważenie wychyłów karoserii na zakrętach (dzięki temu koła po wewnętrznej stronie zakrętu nie odrywają się od drogi w ciasnych łukach);
  • utrzymywanie odpowiedniej geometrii kół.

To właśnie geometria ma tutaj niebagatelny wpływ na spalanie. Jeśli koła ustawione są w nieprawidłowej pozycji, może pojawiać się nadmierne tarcie, a co za tym idzie, duży opór i zwiększone zużycie paliwa. Zawsze należy więc zadbać o sprawność wszystkich elementów tych konstrukcji i swoją profesjonalną pomoc może z pewnością zaproponować firma tylnabelka.com. Dotyczy to szczególnie posiadaczy aut francuskich, w których tylne koła są amortyzowane za pośrednictwem specjalnej belki skrętnej. Firma ta ma ogromne doświadczenie w regeneracji tego elementu, oferując przy tym konkurencyjną cenę.

Skomentuj wpis