razembezpieczniej.pl pomoże Ci w zdobyciu szczytów rozpoznawalności

Przeczytaj o naszych autorach

Gdzie można kupić wysokiej jakości tarcicę bukową?

Bruno Kubiak 2022-03-08 0 komentarzy
Gdzie można kupić wysokiej jakości tarcicę bukową?

Zakłady meblowe i warsztaty stolarskie potrzebują dobrej jakości surowca, aby sprostać oczekiwaniom rynku i produkować estetyczne, ładne elementy wyposażenia domu. Wszystko, czego mogą potrzebować, ma w ofercie Tartak Rybojady istniejący od 1990 roku. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem, doskonale znająca potrzeby klientów, dlatego ma bogaty asortyment. Zaprasza do współpracy małe i duże firmy z kraju i z zagranicy, gwarantując atrakcyjne ceny i duży wybór produktów.

Dostępna w ofercie, z takich rodzajów drewna jak dąb i buk tarcica liściasta jest szeroko stosowana nie tylko do produkcji mebli czy podłóg, ale też w budownictwie i w innych rzemiosłach. Zarówno szlachetne drewno dębowe, jak i bukowe pozyskiwane jest z certyfikowanych lasów o zrównoważonej gospodarce. Każdy z tych gatunków ma nieco inną charakterystykę. Bukowe jest drewnem:

  • średnio twardym,
  • o wyrównanym kolorze,
  • łatwym w obróbce,
  • mającym delikatne usłojenie,
  • z niewielką ilością fałszywej twardzieli,
  • poddającym się gięciu,

dlatego wykorzystywane jest często do produkcji stelaży, giętych mebli czy poręczy. Wiele osób decyduje się też na podłogi bukowe ze względu na niską ścieralność. Wyroby z tego surowca zawsze wyglądają elegancko, bez względu na sposób wykończenia. Asortyment tartaku obejmuje tarcicę bukową suszoną na biało i parzoną. Są to deski o różnej grubości.

Dąb także ma szerokie zastosowanie i jest uważny za szlachetniejszy od buku. Ma on wyraźniejsze usłojenie i charakteryzuje się większą twardością oraz ciężarem. Nic zatem dziwnego, że jest często wykorzystywany w budownictwie.

Tartak poleca wiele produktów w standardowych rozmiarach, ale chętnie też wykonuje zamówienia niestandardowe. Zwykle są one wyceniane indywidualnie.

Skomentuj wpis