razembezpieczniej.pl pomoże Ci w zdobyciu szczytów rozpoznawalności

Przeczytaj o naszych autorach

Jak poradzić sobie z toksycznym partnerem?

Grzegorz Maciejewski 2020-08-31 0 komentarzy
Jak poradzić sobie z toksycznym partnerem?

Na popularnej stronie internetowej jakzdobywac.pl można znaleźć specjalny artykuł na temat chorych, wyniszczających związków, które z pozoru, dla otoczenia mogą wydawać się idealne. Co więcej, ofiary często niestety przyzwyczajają się do zachowań toksycznego partnera i bronią go, nie wiedząc, że mogą żyć zupełnie inaczej. Na wspomnianym blogu autor, przedstawia najczęściej spotykane symptomy, które potwierdzają, że dany związek jest toksyczny i konieczna jest pomoc terapeuty. 

Jak naprawić toksyczny związek?

Każde małżeństwo tak naprawdę przechodzi różnego rodzaju problemy, jednak toksyczne relacje mogą doprowadzić nawet do tragedii, dlatego nie można udawać, że nic się nie dzieje i z pewnością warto przynajmniej spróbować zawalczyć o partnera lub po prostu się od niego odciąć - szczególnie w sytuacji, gdy dana osoba nie widzi problemu i nie chce skorzystać z pomocy doświadczonego terapeuty. Z całą pewnością samodzielne próby ratowania tego rodzaju związku skończą się niepowodzeniem. Należy pamiętać, że psychiczne znęcanie się nad partnerem, a właśnie w taki sposób objawiają się toksyczne relacje, jest karalne i niedopuszczalne, a do tego odbija się na przyszłych związkach ofiary, która bez wsparcia z zewnątrz, bardzo często ponownie wybiera nieodpowiednich partnerów.

Warto zapoznać się szczegółowo z artykułem dostępnym na blogu i sprawdzić czy przypadkiem nie tkwi się w niezdrowym małżeństwie, które wymaga natychmiastowych działań oraz zmian dla dobra wszystkich członków rodziny.

Skomentuj wpis