razembezpieczniej.pl pomoże Ci w zdobyciu szczytów rozpoznawalności

Przeczytaj o naszych autorach

Maszyny, linie i wyposażenie do sitodruku

Jagoda Włodarczyk 2023-09-18 0 komentarzy
Maszyny, linie i wyposażenie do sitodruku

Istota i najważniejsze zalety technologii sitodrukowej

Istotą tej metody jest przenoszenie farby na różne materiały, takie jak tkaniny, ceramika, plastik, metal czy drewno, za pomocą sita, mającego otwory w kształcie wzoru, przez które emulsja jest przepuszczana na powierzchnię. Jest to wszechstronna technika druku o wielu zaletach, w tym:

  • trwałość i odporność na działanie promieni UV,
  • precyzję odwzorowania kolorów i detali,
  • opłacalność przy dużych nakładach.

W procesie drukowania wykorzystywane są specjalnie maszyny, sita, rakle, farby i linie do sitodruku. Można je kupić w spółce KELLER.

Maszyny poligraficzne

To nowoczesne urządzenia, które są wyposażone w system laserowego pozycjonowania matryc, układy kontroli wizyjnej. Do wyboru są automaty jedno- lub wielokolorowe do druku karuzelowego oraz z:

  • przesuwnym wózkiem,
  • przechwytem,
  • transportem liniowym.

Sita

To specjalne elementy pokryte materiałem siatkowym. Produkty są zróżnicowane pod względem liczby oczek, średnicy i rodzaju ramy, która może być aluminiowa, stalowa lub drewniana.

Farby

Wybór materiału zależy od rodzaju powierzchni do zadrukowania i efektu, jaki planuje się osiągnąć. Farby mogą być wodne, rozpuszczalnikowe lub utrwalane światłem UV. Te ostatnie są wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym, opakowaniowym, AGD.

Wyposażenie dodatkowe

W technologii używane są także różne akcesoria, takie jak suszarki do farb, stoły do układania materiałów, zespoły mocowań do drukowania detali. Wraz z maszynami tworzą kompletną linię do sitodruku.

 

Skomentuj wpis