razembezpieczniej.pl pomoże Ci w zdobyciu szczytów rozpoznawalności

Przeczytaj o naszych autorach

Na czym polega oznakowanie magazynów?

Wojciech Michalski 2022-02-04 0 komentarzy
Na czym polega oznakowanie magazynów?

Na oznakowanie hal magazynowych składa się szereg rozwiązań. Część z nich informuje o zagrożeniach oraz postępowaniach w razie sytuacji awaryjnych, a jeszcze inne pomagają w identyfikacji poszczególnych wyrobów. Oznakowanie informuje też pracowników o miejscach przeznaczonych do składowania wyrobów zaliczanych do niebezpiecznych, co zmniejsza ryzyko wypadków. Przyjmuje ono różne firmy i przedstawia rozmaite symbole, w zależności od docelowego przeznaczenia. Szeroką wiedzę na temat tego typu zagadnień mają przedstawiciele przedsiębiorstwa IBCS.

 

Od lat wdrażają oni nowoczesne i przetestowane rozwiązania dla klientów z różnymi potrzebami, dzięki czemu firmy, jakie prowadzą, rozwijają się i przynoszą zyski. Oznakowanie magazynów dostępne w ofercie to przede wszystkim kody kreskowe, które znajdują zastosowanie niemalże na każdych produktach. Są one zaliczane do najpopularniejszych sposobów identyfikacji towarów, dokumentów czy środków trwałych, które skracają czas na przyjęcie lub wydanie ich z magazynu.

 

Kody te ułatwiają codzienną pracę, ponieważ zapewniają szybki odczyt i zmniejszają ryzyko kosztownych pomyłek. Odznaczają się małymi wymiarami i możliwością wydruku w dowolnym momencie. Ich atutem jest niewielka cena, podobnie jak ma to miejsce w przypadku skanerów kodów kreskowych. Przedsiębiorstwo specjalizuje się także w kodach QR oraz w oznaczeniach alfanumerycznych, niezbędnych podczas znakowania regałów magazynowych, ramp, poszczególnych rzędów czy miejsc przeznaczonych do załadunku towarów.

Skomentuj wpis