razembezpieczniej.pl pomoże Ci w zdobyciu szczytów rozpoznawalności

Przeczytaj o naszych autorach

Na czym polega ulga IP BOX?

Grzegorz Maciejewski 2022-12-04 0 komentarzy
Na czym polega ulga IP BOX?

Dla przedsiębiorstw prowadzących działalność badawczo - rozwojową przewidziane są również odliczenia. Jedną z nowszych ulg jestulga IP BOX, mająca motywować do stałego wytwarzania własności o charakterze intelektualnym. Ze względu na to, iż jest to jedno z ostatnich rozwiązań, nie wszyscy mogą orientować się, na czym ono polega. Dlatego eksperci z firmy Ayming zajmują się szczegółowym przedstawieniem informacji o wskazanym odliczeniu, kiedy tylko osoby tym zainteresowane zgłoszą się do nich z takim zapytaniem. 

Następnie, specjalista dedykowany do realizacji zlecenia w konkretnej firmie tłumaczy, jakie koszty trzeba wyodrębnić, aby można było skorzystać z ulgi. O ile przedsiębiorca lub oddelegowane przez niego do tego zadania osoby nie są w stanie samodzielnie tego zrobić bądź chcą się upewnić, że robią wszystko dobrze, to również oferowane jest po stronie doradcy merytoryczne wsparcie. 

Eksperci pomagają w opracowaniu wniosków, także takich, jakie składa się jeszcze na etapie wdrażania innowacyjnego projektu, dzięki czemu pozyskiwana jest ochrona prawna dla wyznaczonej własności intelektualnej. Natomiast, w chwili gdy przychodzi czas rozliczenia, doradca sprawdza całą ewidencję rachunkową i pomaga w przygotowaniu dokumentacji pod kątem pozyskania wskazanej ulgi. Opracowanie pod opieką specjalisty właściwej deklaracji do miejscowego Urzędu Skarbowego to szansa na sprawne przejście przez procedurę, ponieważ nie będzie zwrotu wniosku albo odmowy. Przedsiębiorca otrzyma wskazane odliczenie.

 

 

Skomentuj wpis