razembezpieczniej.pl pomoże Ci w zdobyciu szczytów rozpoznawalności

Przeczytaj o naszych autorach

Patchcordy światłowodowe do lini abonenckich

Stefan Lewandowski 2018-12-29 0 komentarzy
Patchcordy światłowodowe do lini abonenckich

Dzięki ofercie Falesia mają Państwo możliwość opracowania wyjątkowo sprawnej linii abonenckiej, zarówno w obrębie jednego budynku, jak i wielopoziomowych systemów. Proponowane rozwiązania odznaczają się innowacyjnymi rozwiązaniami projektowymi i zastosowaniem specjalnie dopasowanych materiałów. Dzięki temu abonenci mogą oczekiwać wysokiej jakości sygnału, który dotrze do ich odbiorników sprawnie i bez przeszkód.

Podstawowym budulcem linii tego typu są patchcordy światłowodowe. Przewody fachowo nazywane kablami krosowymi, przekazują wysokiej klasy sygnał między aktywnymi urządzeniami, jak routery czy przełączniki. W zależności od konkretnej aplikacji używa się różnej liczny włókien, powłok i materiałów, a całość zakończona jest jedną z wielu popularnych końcówek (pasującej do danego sprzętu).

Przy liniach abonenckich najlepiej spisuje się patchkord światłowodowy SC/APC-SC/UPC simplex LSZH 1 m G.657 3 mm Gold Class. Podstawę przewodu stanowi jednomodowy, światłowodowy kabel simpleksowy, o długości 1 m i szerokości 3 mm. Zakończony jest złączami SC/APC i SC/UPC, najczęściej spotykanymi w aplikacjach tego typu.

Włókno G.657 odznacza się odpornością na działanie mechaniczne i posiada promień gięcia 10 mm. Zastosowana powłoka wykonana została z LSZH, które nie wydziela trujących gazów podczas pożaru. Jako okablowanie klasy GOLD, patchcordy odznaczają się rewelacyjnymi własnościami transmisyjnymi i optycznymi. W dodatku, włókna nie wymagają spawania, co znacząco ułatwia i przyśpiesza montaż.

Skomentuj wpis