razembezpieczniej.pl pomoże Ci w zdobyciu szczytów rozpoznawalności

Przeczytaj o naszych autorach

Trawy ozdobne do ogrodu

Matylda Kaźmierczak 2020-10-04 0 komentarzy
Trawy ozdobne do ogrodu

Trawy ozdobne są mało problematycznymi roślinami, dlatego sieją je osoby niemające czasu na zajmowanie się ogrodem oraz takie, które nie chcą, by stał on całkowicie pusty. Wystarczy bowiem umiejscowić je na odpowiednim stanowisku, by stały się estetyczną ozdobą na długie lata. Takie rośliny rzadko kiedy chorują i bardzo dobrze znoszą suszę lub przymrozki. Ich posiadacze muszą pamiętać jedynie o przycinaniu w okresie wczesnowiosennym oraz jednorazowym nawożeniu w momencie, gdy znajdują się w stanie wegetatywnym. Część osób zabezpiecza je też przed zimowym chłodem, jednak nie zawsze jest to konieczne.

Niektóre trawy ozdobne do ogrodu osiągają wysokość nawet trzech metrów, przez co z powodzeniem zastępują żywopłoty. Długie liście oraz gęste łodygi gwarantują osłonę przed spojrzeniami przechodniów, co zwiększa komfort przebywania na ogrodzie. Odmiany niskie wykorzystuje się często w formie tła dla bylin. Bardzo dobrze komponują się z innymi roślinami i tworzą z nimi spójną całość.

Omawiane rośliny podbiły serca wielu osób ze względu na swój wygląd oraz łatwość uprawy. Nie poddają się szkodnikom i mogą zdobić również balkony oraz tarasy. Są one dostępne w katalogu produktowym przedsiębiorstwa Las i Ogród, który od lat zaopatruje klientów niedrogie i estetyczne rośliny. Jedną z nich jest kortaderia pampasowa, uznawana za jedną z najbardziej imponujących traw. Charakteryzuje się puszystymi wiechami i pochodzi z Ameryki Południowej. Osiąga wysokość mniej więcej 2 metrów, a jej kwiatostany pojawiają się pod koniec lata.

Skomentuj wpis